Aktualności - Bądź dobrej myśli

Idź do spisu treści

Menu główne:


ZAPROSZENIE DLA WOLONTARIUSZY<<<


Program konferencji >>>W zeszłym roku Stowarzyszenie „Bądź dobrej myśli” nawiązało kontakt
z profesorem Pawłem Mierzejewskim psychiatrą i farmakologiem z Instytutu Psychiatrii i Neurologii w Warszawie. W listopadzie zeszłego roku Pan profesor Mierzejewski wygłosił na zaproszenie stowarzyszenia wykład w olsztyńskim Ratuszu dotyczący problemów zdrowia psychicznego oraz nowoczesnych metod terapii.
Od lutego 2016 roku Pan Profesor Mierzejewski przyjmuje pacjentów
w gabinecie w Olsztynie, ul. 1 Maja 13 lok. C. Pan profesor specjalizuje się
w farmakoterapii zaburzeń psychicznych, jest ekspertem z zakresu psychofarmakologii, naukowcem poszukującym i badającym nowe leki działające na mózg.

W celu umówienia się na wizytę proszę dzwonić pod numer 515 313 226.
Cena za wizytę 250 zł.


Pierwsze spotkanie
Zaburzenia psychiczne stanowią wyjątkową grupę problemów medycznych. Są związane z niebywale skomplikowanymi mechanizmami działania mózgu ludzkiego, w tym między innymi z takimi wyjątkowymi cechami ludzi jak samotność, myślenie abstrakcyjne, fantazjowanie, odczuwanie emocji własnych i drugiej osoby. Zaburzenia psychiczne stanowią ogromne wyzwanie dla współczesnej medycyny. Ich charakter zmienia się wraz ze zmieniającym się światem, w którym żyjemy. W odróżnieniu od na przykład nadciśnienia, którego objawy są takie same jak i 100 lat temu, problemy psychiczne są zależne od otaczającego nas świata. Są ściśle związane ze stresem i troskami dnia codziennego, postępem cywilizacyjnym, rosnącą samoświadomością, lansowanym stylem życia. Każdy człowiek próbuje się dostosować do szybko zmieniającej się rzeczywistości i nie zawsze się to udaje.
Objawy zaburzeń psychicznych są bardzo złożone. Dotyczą zmiany w zachowaniu, myśleniu, odczuwaniu emocji, postrzeganiu otaczającego świata, motywacji do dziania, zdolności do planowania.  Czasami bardzo trudno jest określić co jest normą, a co nie. Prezentowany obraz objawów często nie jest jednoznaczny. Stąd czasami zmienia się diagnoza i leczenie. Podstawą udzielenia pomocy jest właściwa diagnoza. Każdy z nas jest inny, to co dla jednego jest normą, dla drugiego może być dużym problemem. Różnie reagujemy na trudności życia codziennego, nauczyliśmy się pewnych sposobów radzenia sobie ze stresem, zagrożeniami, wyzwaniami. Pamiętajmy, że każdy z nas popełnia błędy.
Postawienie właściwej diagnozy nie jest proste, jednak konieczne do zaplanowania właściwego leczenia. Dlatego też nasze pierwsze spotkanie miało charakter zapoznawczy. Chciałbym poznać Państwa historię, zastanowić się nad dotychczasowym leczeniem, nad tym czy nie są potrzebne dodatkowe informacje, badania. Na problemy psychiczne trzeba zawsze patrzeć holistycznie.  Oznacza to, ze stan umysłu, ducha i ciała wzajemnie wpływają na siebie i że należy leczyć cały organizm, a nie tylko jego chorą część. Stąd może się zdarzyć, że będę Państwu zlecał inne badania w celu poznania ogólnego stanu zdrowia.
Do postawienia czy zweryfikowania diagnozy, zaproponowania leczenia, podjęcia decyzji co do kontynuowania leczenia lub jego zmiany będą potrzebne około 3 spotkania. Na drugim spotkaniu będziemy mogli porozmawiać
o wynikach zleconych dodatkowych badań oraz o nowych pozyskanych informacjach, przedyskutować diagnozę, zastanowić się nad zmianą leczenia. Na trzecim spotkaniu będziemy pracować nad zoptymalizowaniem leczenia. Proszę pamiętać, że podczas naszych wizyt spotyka się dwóch specjalistów. Ja jestem specjalistą od psychiatrii
i farmakologii, a Państwo jesteście najlepszymi specjalistami w zakresie wiedzy o samych sobie. Tych dwóch specjalistów musi wypracować wspólną decyzję.

Serdecznie zapraszam
Prof. dr hab. Paweł Mierzejewski
    


  

 

  


  
 
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego